O mnie

Nazywam się Michał Misiak i jestem psychologiem (nie mylić z psychoterapeutą!). Jestem w trakcie studiów doktoranckich w Zakładzie Eksperymentalnej Psychologii Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie realizuję badania naukowe i prowadzę zajęcia dla studentów. Współpracuję również z Laboratorium Psychofizjologii Zdrowia UAM.

W dzieciństwie chciałem zostać paleontologiem, wykopywać dinozaury i prezentować swoje znaleziska w muzeum w Waszyngtonie. Nie udało się … ale fascynacja ewolucją i nauką została ze mną do dzisiaj. Prowadzę badania z okolic psychologii ewolucyjnej, ekologii behawioralnej i psychofizjologii. Dotyczą one głównie ludzkiej moralności, a w szczególności sądów moralnych o marnowaniu jedzenia.  Część swoich badań prowadzę wśród członków tzw. społeczeństw tradycyjnych: łowców-zbieraczy Hadza, Masajów (północna Tanzania) i Yali (Nowa Gwinea).

Zdarza mi się też prowadzić zajęcia popularyzujące naukę – zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dotyczą one przede wszystkim ewolucji (chociaż zdarza mi się czasem dać wykład o psychologii piwosza:P). Od niedawna prowadzę również zajęcia dotyczące marnowania jedzenia – jak to się dzieje, że marnujemy? Jakie są tego konsekwencje dla nas i przyrody? Czy można coś z tym zrobić?

W wolnym czasie warzę piwo (chociaż jego głównym odbiorcą jest mój zlew i poznańska kanalizacja miejska), rzucam żelastwem i lurkuję pseudonaukowe grupy na fb. Jestem również Tonym Halikiem muzeów historii naturalnej.

Kontakt: michal.misiak(małpa)uwr.edu.pl