O mnie

Mam na imię Michał i jestem psychologiem. Ukończyłem studia doktoranckie w Zakładzie Eksperymentalnej Psychologii Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim (UWr). Obecnie pracuję jako adiunkt w Inkubatorze Doskonałości Naukowej Being Human, który działa na UWr i ukierunkowany jest na budowanie mostów pomiędzy naukami społecznymi i humanistyką. Współpracuję również ze Szkołą Antropologii i Muzeum Etnografii na Uniwersytecie Oksfordzkim (Research Affiliate). Moje aktualne zainteresowania badawcze kręcą się wokół psychologii współpracy i konfliktu. Duża część moich badań dotyczy sądów moralnych o marnowaniu jedzenia i tego, czy są one związane z tym jak ludzie traktują jedzenie. Część swoich badań prowadzę wśród członków społeczności nieuprzemysłowionych: łowców-zbieraczy Hadza, Masajów (północna Tanzania) i Yali (Nowa Gwinea). Jestem gorącym zwolennikiem naukowych nurtów Open Science i Big Team Science.

Oprócz pracy naukowej działam również jako konsultant naukowy dla organizacji pozarządowych, w tym humanitarnych. Pomagam w projektowaniu badań, analizach, interpretacji wyników. Wspieram również organizacje w projektowaniu interwencji behawioralnych ukierunkowanych na zmianę zachowania. Czerpię dużo radości z popularyzacji nauki i staram się robić to jak najczęściej — pisząc teksty, prowadząc wykłady, organizując warsztaty, czy występując w nagraniach (Popularyzacja).

W wolnym czasie dźwigam żelastwo, uciekam na macie przed duszeniami i balachami, oraz eksperymentuję w kuchni. Jestem również Tonym Halikiem muzeów historii naturalnej. Jako jedna z nielicznych osób uważam, że pizza z ananasem to najznakomitsze kulinarne osiągnięcie człowieka.


Kontakt: michal.misiak(małpa)uwr.edu.pl