Dni Darwina we Wrocławiu (2019)

Karol Darwin urodził się 12 lutego 1809 roku. W tym roku, obchodziliśmy jego 210 urodziny. Aby je uczcić, Instytut Psychologii UWr oraz Polskie Towarzystwo Nauk o Człowieku i Ewolucji przygotowało wydarzenia popularnonaukowe skierowane do młodzieży i dorosłych.
W ramach Dni Darwina studenci psychologii i biologii przeprowadzili szereg warsztatów naukowych dotyczących podstaw biologii i biologicznych podstaw psychologii. W warsztatach wzięło udział ponad pół tysiąca uczennic i uczniów z 9 wrocławskich szkół podstawowych. Na warsztatach dowiedzieli się między innymi tego, jak działa dobór naturalny, skąd biorą się emocje i jak zbudowany jest mózg (i dlaczego akurat tak?).
Warsztaty i wykłady zostały zorganizowane i poprowadzone przez studentki i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Psychologia: Lidia Wojtycka, Michał Stefańczyk, Agata Niezabitowska, Marta Kowal, Agata Groyecka i ja. Biologia: Aleksandra Jurczyk, Łukasz Pietras i Zuzanna Baran.
Dla osób dorosłych przygotowaliśmy otwarte wykłady popularnonaukowe. Każdy z wykładów wypełnił aulę Instytutu Psychologii.
Za rok powtórka. Do zobaczenia!